• Siedziba:
 • ul. Zielona 6
 • 74-400 Dębno
 • tel. 95 760 9126
 • kom. 669 969 430
 • fax. 95 760 9127
 • godz. otwarcia
 • pon.-pt 7:00 - 17:00
 • sob. 7:00 - 14:00
 • Oddział:
 • Droga Zielona 2
 • 74-400 Dębno
 • tel./fax 95 760 4771

 • godz. otwarcia
 • pon.-pt 8:00-17:00
 • sob. 8:00-14:00
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Drzwi

W swojej ofercie posiadamy drzwi wewnętrzne, zewnętrzne oraz przeciwpożarowe.

Prowadzimy sprzedaż drzwi produkcji:

DREWHOLTZ

DRE

CLASSEN

INVADO

HORMAN

BORYSZEW

KRAT-MET
DRZWI ZEWNĘTRZNE 

Drzwi zewnętrzne nie tylko zapewniają komfortowe wejście do domu, ale także chronią go przed warunkami atmosferycznymi, hałasem, niepożądanymi gośćmi, a także stratami ciepła na zewnątrz. Powinny być dopasowane do charakteru elewacji domu i jego wnętrza, tak aby stanowiły z nim spójną całość. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju drzwi zewnętrzne – mogą się one składać z jednego, półtora lub dwóch skrzydeł, z których jedno jest otwierane tylko, gdy istnieje taka potrzeba. Mogą też mieć boczne lub górne naświetla zapewniające dopływ światła dziennego do holu czy przedsionka – takie rozwiązanie pozwala oszczędzić na energii, gdyż w ciągu dnia nie będzie potrzeby korzystania ze sztucznego światła. Drzwi zewnętrzne różnią się też materiałem, z którego są wykonane. 
Drzwi drewniane. Są ciepłe i masywne. Ramę skrzydła i ościeżnicę takich drzwi wykonuje się najczęściej z drewna klejonego, a wewnątrz umieszcza się przekładkę z materiału termoizolacyjnego. Część zewnętrzna wypełnienia drzwi zwykle jest z płyt wiórowych lub sklejki i pokryta fornirem. Wewnątrz natomiast jest materiał izolacji termicznej. Takie rozwiązanie sprawia, że drzwi są nie tylko niezbyt ciężkie, ale i dobrze ocieplone. Naprawdę ciepłe drzwi drewniane mogą mieć współczynnik przenikania ciepła U wynoszący około 0,8 W/(m²∙K). 
Drzwi stalowe. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też zimniejsze niż drewniane. Składają się ze stalowych płyt, między którymi znajduje się wypełnienie z materiału termoizolacyjnego. Aby drzwi stalowe stanowiły lepszą barierę dla uciekającego z domu ciepła, warto wybrać te obłożone płytami drewnopochodnymi i z wypełnieniem z pianki poliuretanowej. 
Drzwi aluminiowe. Składają się z ramy i ościeżnicy o budowie wielokomorowej. Dla poprawy izolacyjności cieplnej wypełnia się je materiałem termoizolacyjnym. Na ramie lub wewnątrz niej umieszcza się panele również wypełnione odpowiednią izolacją termiczną (najlepiej z pianki poliuretanowej). Dobrze ocieplone drzwi aluminiowe mogą mieć współczynnik U wynoszący nawet 0,8 W/(m²∙K). 
Ciepłe przeszklenia. Zarówno tafle szybowe wypełniające profile drzwiowe, jak i naświetla powinny być wykonane z ciepłych pakietów szybowych, których współczynnik przenikania ciepła jest zbliżony do szyb okiennych. Ciepłe zestawy szybowe mogą składać się z trzech, a nawet czterech tafli szklanych oddzielonych ciepłą ramką dystansową z przestrzenią międzyszybową wypełnioną ciężkim gazem.

Oferta producentów drzwi wewnętrznych jest tak duża, że można je dobrać do każedego wnętrza

DRZWI WEWNĘTRZNE 

Na rynku jest wiele rozmaitych modeli drzwi wewnętrznych. Mogą być one drewniane lub drewnopochodne, jedno-, półtora- lub dwuskrzydłowe, wykonywane jako pełne lub wyposażone w przeszklenia. Mogą też różnić się wymiarami i sposobem montażu. W domach jednorodzinnych najczęściej stosuje się drzwi rozwieralne. Do wyboru są drzwi prawe lub lewe (z zawiasami umieszczonymi po prawej bądź lewej stronie skrzydła). Mogą się otwierać do środka lub na zewnątrz. Zaletą drzwi rozwieralnych jest ich funkcjonalność, bardzo duży wybór i łatwy montaż. W niewielkich pomieszczeniach, w których każdy metr ma znaczenie, lepiej sprawdzą się drzwi przesuwne. Otwierają się one przez przesunięcie skrzydła lub dwóch po prowadnicy zamontowanej na ścianę albo wsunięcie w specjalną kasetę schowaną w ścianie. Drzwi przesuwne chowane w kasecie wybiera się, gdy na ścianie obok otworu drzwiowego nie ma wystarczająco dużo miejsca na przesunięte skrzydło lub gdy zamierza się przy niej ustawić meble, które uniemożliwiałyby jego ruch. 

CIEPŁY MONTAŻ DRZWI 

Wybierając drzwi zewnętrzne charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikania ciepła U, można zredukować straty ciepła budynku i zapewnić tym samym niższe koszty ogrzewania domu. Warunek jest tylko jeden – odpowiedni, ciepły montaż drzwi wejściowych. Zasady montażu ościeżnicy drzwi w murze oraz jej umiejscowienie są podobne do tych, jakie stosuje się w przypadku okien. Drzwi zewnętrzne zawsze należy mocować kotwami albo za pomocą kołków rozporowych. Wolne przestrzenie między ościeżnicą a murem wypełnia się pianką poliuretanową o dobrych właściwościach izolacyjnych i uszczelniających. Po zamontowaniu drzwi izolację tę zabezpiecza się od wewnątrz taśmą paraizolacyjną oraz paroprzepuszczalną od strony zewnętrznej. Aby uniknąć powstania mostków termicznych, warto wykonać węgarek z izolacji termicznej ściany (wełny lub styropianu), który będzie zachodził na ościeże, dodatkowo je uszczelniając. Również próg drzwi wymaga odpowiedniej izolacji – wykonuje się ją przy użyciu taśm nieprzepuszczających wody (np. bitumicznych).